• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Батьківська сторінка
/Files/images/golod/18.03 24.JPG


ДІЄВА ДОПОМОГА ТА СПОСОБИ МОЖЛИВОГО РЕАГУВАННЯ

Важко дати пораду, підтримати, коли підліток відгородився від усього світу, знервований та озлоблений. І все ж слід спробувати допомогти таким підліткам усвідомити, що коли почуваєшся пригніченим або стурбованим, краще не страждати наодинці, а поділитися своїми переживаннями з людиною, якій довіряєш. Розмова допомагає знизити емоційне напруження і поглянути на проблеми з іншого боку.

Правила створення облікового запису Google для дитини. Які існують вікові обмеження для облікових записів Google?

БАТЬКИ, БУДЬТЕ УВАЖНІ‼️

Останнім часом серед молоді набуває популярності молодіжний рух "Редан".
"ПВК Редан" - так називають нову агресивну субкультуру, яка останнім часом поширюється в Україні. Її учасниками часто стають підлітки і влаштовують масові бійки. Ця субкультура пішла з популярного японського підліткового аніме Hunter x Hunter, де було бандитське угруповання "Редан".
Цей рух зародився в росії, де підлітки влаштовували масові заворушення у торгових центрах. Тоді, 24-25 лютого, було затримано близько 300 неповнолітніх порушників.
Нерідко представники субкультури мають довге волосся, одяг із зображенням павуків та цифрою 4. "Реданівці" перебувають у конфронтації із так званими "оффніками" (футбольні фанати). Їхні Telegram-канали та чати наповнені дописами про "оффніків" та погроз на їхню адресу, саме із ними "ПВК Редан" намагаються влаштовувати масові бійки. Члени ПВК "Редан" збираються у великі групи і влаштовують масові бійки з національними меншинами або представниками субкультур.
Так, подібні зібрання молодих людей були помічені і в Україні: в Києві, Львові, та Харкові, Вінниці.
ЩО РОБИТИ БАТЬКАМ?
Ювенальна поліція України зазначає, що останнім часом з'явилося більше згадок про прихильників молодіжних субкультур. Фахівці пояснюють, що іноді підліток не може самостійно реалізувати бажання і знаходить своє місце в молодіжному угрупованні для самоствердження та самореалізації. Для цього підлітки й об'єднуються в неформальні групи.
За словами правоохоронців, деякі батьки навіть можуть не підозрювати, що їхня дитина належить до певної субкультури та може мати девіантну поведінку. Тому батькам радять робити слідуюче:
спокійно, відкрито і прямо спілкуйтеся з дитиною. Надайте їй можливість говорити, коли вона буде до цього готова. Не підганяйте її;
- якщо дитина розповідає, куди вона ходить і як проводить свій час, проявіть якомога повнішу обізнаність у цій темі;
виявляйте терпіння, наполегливість і доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка;
щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася;
ознайомтеся з її віртуальними друзями, звертайте увагу на фото й відео, які викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані;
покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї, та запропонуйте спільно провести час;
зосередьтеся на тому, щоб показати підлітку його переваги, знайдіть у нього сильні сторони, допоможіть йому побачити себе унікальною особистістю;
коли встановите з підлітком контакт і довіру, поясніть йому згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це відомими йому фактами;
допоможіть дитині зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки та невідворотної відповідальності за скоєне.
Пам'ятайте, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги та підтримки, а також ті, чиє перебування в інтернеті не контролюється.
Бережіть себе та своїх рідних

Натисніть тут, щоб швидко відповісти

Ювенальна поліція України попереджує

/Files/images/andreyko/2 03 23.jpg

Що відомо про "ПВК "Редан"

В Україні затримують прихильників російського руху "ПВК "Редан": що про нього відомо

Спочатку це поширилося в РФ (де ще таке могли придумати – підліткові банди на кшталт аніме, які вважають себе ЧВК і атакують інші субкультури?). Фактично є анімешною версією скінхедів 90-х, які теж купкувались і били всіх "не таких". Агресивна молодь шукає гострих відчуттів в інших місцях, виявляє креатив і намагається наслідувати те, що бачить у новинах.

Підлітки, які протистоять "реданам", також збираються разом і йдуть їх "ганяти".

Що відомо про "ПВК "Редан"

Появу субкультури пов'язують з японським аніме-серіалом "Hunter x Hunter", у якому є бандитське угрупування під назвою "Геней Рьодан", символом якого був павук і цифра 4.Також "редани" можуть носити картаті штани, надають перевагу чорному одягу.

Пропагандистські російські ЗМІ стверджують, що "редани" – це "психологічна операція України, яка радіє бійкам в російських ТРЦ".

"Редани" в Україні

У деяких містах України пройшли вуличні акції за участі підлітків і молоді. У соціальних мережах пишуть, що в Україні з’явилися представники заснованого у Росії руху "ПВК "Редан", членів якої наразі масово затримують у РФ.

У Харкові поліція навіть затримала підлітків, щоб попередити масову бійку. Правоохоронці встановили 245 учасників масового заходу, назвавши його "флешмобом", який запустила РФ.

Понад усе патріотичну українську молодь непокоїть те, що рух "реданів" має російське походження.

Деякі українські "анімешники" жартують, що їх можуть віднести до "ПВК "Редан" через символіку на одязі та рюкзаках.

Чи багато так званих "реданів" в Україні, наразі невідомо. Гуртуються вони за допомогою соціальних мереж, де закликають "мститися за кожного неформала".

"Українська аніме-спільнота вже рік концентрується лише на війні. І тут з'являється російська група "Редан" і пропонує ідею, яка допомагає зануритися у романтичне довоєнне життя з розбіркамиофників та нефорів в естетиці аніме. Будьте уважними з вашими дітьми, підтримуйте з ними постійний зв’язок, допомагайте їм розібратися в тому, що відбувається, де добро, а де зло. Війна йде не тільки на полі бою. Ворог хоче знищити нашу країну і використовує наших з вами дітей задля досягнення своїх кровожерливих цілей. Тільки разом ми зможемо це зупинити!!!

Поради від соціального педагога

Пропоную Вашій увазі нове анімаційне відео «Як підтримати свою дитину під час війни?», створене у співпраці МБО Служби порятунку дітей та WonderMedia.

У ньому розповідається про прості дієві поради, що допоможуть відновити почуття безпеки у наших дітей та зберегти з ними емоційний зв’язок у цей непростий час

Дивитись тут

Поради від соціального педагога

Пропоную Вашій увазі нове анімаційне відео «Як підтримати свою дитину під час війни?», створене у співпраці МБО Служби порятунку дітей та WonderMedia.

У ньому розповідається про прості дієві поради, що допоможуть відновити почуття безпеки у наших дітей та зберегти з ними емоційний зв’язок у цей непростий час.

Дивитись тут

ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА ДЛЯ ДІТЕЙ

Як підтримати власну дитину під час війни? Як розпізнати її психологічний стан? Зібрали для вас низку порад для дітей будь-якого віку, що допоможуть вам подолати наслідки складного психоемоційного стану.

Матеріали розроблені громадською спілкою «Освіторія» у межах ініціативи «Спільно до навчання», яку Міністерство освіти і науки України реалізує спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні за підтримки Першої леді України.

Мінна безпека

ДЛЯ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ТА СЕРЕДНЬОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ (6-10 РОКІВ)

ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ ТА ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ (3-6 РОКІВ)

Важлива інформація !!!

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684 був затверджений Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, який визначає, що у разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та Службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти. Поважна причина відсутності учня на заняттях підтверджується відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров'я або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття), або учня (для повнолітніх учнів).

Якщо здобувач освіти систематично пропускає заняття без поважної причини, а навчальний заклад не має інформації про те, де він знаходиться, то за законом батьків можна притягнути до адміністративної відповідальності (частини 1-4 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Такі справи розглядають на засіданнях суду.

Штрафи за цією статтею є досить високими: на перший раз попередження або штраф 850 – 1700 грн., якщо протягом року повториться те саме, то штраф буде від 1700 до 5100 грн. (без урахування судового збору). Батьки також несуть відповідальність за куріння дітьми цигарок, вживання алкоголю, скоєння дрібних крадіжок, хуліганства та ін.

Аналогічне покарання передбачене і для тих батьків, чиї діти скоюють діяння, що містять ознаки злочинів або інші адміністративні правопорушення у віці від 14 до 16 років. Отже, навіть якщо заняття проводяться дистанційно, присутність дитини на уроках є обов’язковою, а контроль за цим покладається на батьків дитини. Відповідно до статті 55 Закону України «Про освіту», батьки зобов’язані сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання.

Відповідно до ст. 53 Конституції України повна загальна середня освіта є обов’язковою. Згідно зі ст. 150 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини, зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. При цьому забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини. Згідно з підпунктом 2 частини 1 статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона/він ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ПО ПСИХОЛОГІЧНУ ДОПОМОГУ: В УКРАЇНІ СТАРТУВАЛА КАМПАНІЯ ДО ДНЯ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я

/Files/images/bbloteka/ОСВ.jpgСьогодні, 10 жовтня 2022 року, у День ментального здоров’я за підтримки першої леді Олени Зеленської в Україні розпочалася інформаційна кампанія «Скажи чесно, як ти?», що має на меті допомогти громадянам подолати стрес і тривожність.

Публікуємо номери «гарячих ліній», на які можна звернутися для отримання безоплатної психологічної допомоги:

  • лінія Національної психологічної асоціації 0 800 100 102 (з 10:00 до 20:00 щодня);
  • урядова лінія 1547 (цілодобово);
  • лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді» 0 800 210 160 (цілодобово);
  • Київський міський центр психолого-психіатричної допомоги при станах душевної кризи 044 456 17 02, 044 456 17 25 (цілодобово);
  • лінія емоційної підтримки МОМ 0 800 211 444 (з 10:00 до 20:00 щодня);
  • лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine 7333 (цілодобово);
  • лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду при Міністерстві у справах ветеранів 0 800 33 20 29 (цілодобово);
  • національна гаряча лінія із запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна» 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного, цілодобово).

Діти, молодь, батьки та вчителі також можуть звертатися по допомогу до експертів проєкту психологічної підтримки «Поруч», корисну інформацію також розміщено на платформі «Спільно».

Заходи до Дня ментального здоровʼя реалізуються за підтримки Міністерства охорони здоровʼя, Всесвітньої організації охорони здоров’я, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та є частиною Всесвітнього дня ментального здоровʼя.

Нагадаємо, МОН презентує Екосистему психологічної допомоги у сфері освіти.

Важлива інформація!

Цілодобова лінія психологічної підтримки «Між нами» 0800307305.

Цілодобова безоплатна правова допомога /Free Legal Aid - 0 800 213 103.

Центр психосоціальної підтримки НаУКМА та БО «Голоси дітей» -096 039 22 58; 099 198 57 95; 063 558 12 82.

Гаряча лінія НУО «Людина в біді» Безкоштовні психологічні консультації (24/7) 0 800 210 160.

Центр-Ресурс Професіонал. Системний сімейний психотерапевт. 09.00 – 20.00 тел у Польщі +4873 311 52 96.

Вайбер, телеграм: (067)-718-99-66 (063)-721-04-63 (066)-219-09-73.

Натисніть тут, щоб швидко відповісти

Пам'ятка для батьків у час воєнної небезпеки

/Files/images/andreyko/ан 2.jpg

Як протистояти фейкам ?

/Files/images/andreyko/ан 1.jpg

З 1 січня забороняється продаж електронних сигарет неповнолітнім

2 грудня ВРУ було прийнято проєкт Закону №3628, який передбачає заборону на продаж електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, а також пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння неповнолітнім. Так, продавець матиме право вимагати у покупця документ, що посвідчує його вік, якщо у нього виникли сумніви щодо його повноліття, адже наразі таке право – відсутнє. Зазначені вироби після набуття чинності Законом матимуть ті ж самі заборони на реалізацію, що й сигарети.

Таким чином законодавці встановили відповідальність за продаж підакцизних товарів, шляхом збільшення штрафу від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6800 – 13600 грн). Зараз штрафи за такі порушення становлять 100 – 400 н.м.д.г. (1700-6800 грн).

Окрім заборони на реалізацію неповнолітнім також Законом закріплено визначення ТВЕН (тютюновмісні вироби для електричного нагрівання) за допомогою підігрівача з електронним управлінням. Тобто, це вироби із вмістом промислово обробленого тютюну, не призначені для куріння, нюхання, смоктання чи жування, які використовуються для генерування аерозолю шляхом нагрівання тютюну електричним підігрівачем з електронним управлінням до температури, за якої не відбувається процесу горіння (згоряння) виробу та виділення тютюнового диму, а також пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння.

Закон набирає чинність з 1 січня 2021 року

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну"

Законом вносяться зміни до законів «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», тютюнових виробів та пального» та «Про рекламу», спрямовані на зменшення привабливості тютюнових виробів, захисту від впливу вторинного тютюнового диму, викидів від електронних сигарет та аерозолю тютюнових виробів для нагрівання у публічних приміщеннях.

Закон дає визначення ряду термінів, зокрема: «бездимний тютюновий виріб», «електронна сигарета», «новітній тютюновий виріб», «рідини, що використовуються в електронних сигаретах» тощо.

Законом встановлюються вимоги для виробництва і реалізації тютюновій продукції, електронних сигарет, бездимних тютюнових виробів щодо: вмісту шкідливих речовин; оформлення упаковки, зокрема, медичних попереджень споживачів; обмеження реалізації (продажу) та вживання; рекламування.Визначається відповідальність за порушення встановлених норм.

Документом, зокрема, передбачено:

- заборона реклами та стимулювання продажу тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них;

- встановлення штрафу за їхню реалізацію особам, які не досягли 18 років, у розмірі 1 020 грн, а в разі повторного протягом року порушення – 10 200 грн.;

- збільшення площі медичних попереджень на упаковках сигарет;

- заборонена ароматизованих сигарет;

- куріння з використанням пристроїв для нагріву забороняється в усіх громадських місцях та приміщеннях за аналогією з курінням звичайних цигарок.

Розширено перелік місць, де заборонено палити електронні сигарети: ухвалено Закон

16 грудня Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну» (законопроект №4358).

"Документ посилює захист українців, особливо дітей та молоді, від шкідливого впливу тютюнових виробів і приводить українське антитютюнове законодавство у відповідність до Директиви № 2014/40/ЄС", - повідомили в МОЗ.

Законопроєктом передбачені такі нововведення:

  • Розмір комбінованого медичного попередження про шкоду куріння (текст та графічне зображення) на пачках тютюнових виробів збільшиться з 50?% до 65% їхньої площі. Попередження міститимуть реалістичні зображення хвороб, спричинених курінням, та щорічно оновлюватимуться. Саме такий розмір графічних зображень запроваджений у всіх державах Європейського Союзу.
  • Заборона продажу електронних сигарет та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, особам до 18 років, а також - реклами, спонсорства та стимулювання продажу таких виробів.
  • Впровадження вимоги до маркування упаковок електронних сигарет, рідин, заправних контейнерів та бездимних тютюнових виробів.
  • Забороняється також використовувати смако-ароматичні добавки (фруктові, ягідні тощо) у будь-яких компонентах тютюнових виробів та електронних сигарет. "Такі вироби найчастіше приваблюють дітей та молодь, які ще не мають шкідливої звички курити, створюючи хибне враження про менш шкідливі наслідки вживання тютюнових виробів", - пояснили в МОЗ,
  • Повна заборона реклами в мережі інтернет, у т.ч. - у соціальних мережах.

Відповідно до тексту законопроекту до другого читання, забороняється куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів:

1) у ліфтах і таксофонах;

2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров'я;

3) у приміщеннях та на території навчальних закладів;

4) у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;

5) у приміщеннях закладів ресторанного господарства;

6) у приміщеннях об'єктів культурного призначення;

7) у приміщеннях органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування;

8) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;

9) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;

10) у приміщеннях гуртожитків;

11) на дитячих майданчиках;

12) у місцях загального користування житлових будинків;

13) у підземних переходах;

14) у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у тому числі в таксі;

15) на вокзалах та станціях;

16) на зупинках маршрутних транспортних засобів.

Батькам про профорієнтацію

У житті кожної дитини існує чимало ключових етапів: адаптація в дитячому саду, школі, становлення власної особистості, усвідомлення свого місця в сучасному суспільстві. Поряд з цим можна назвати факт професійного самовизначення. Саме від того, в який навчальний заклад піде ваша дитина, яку спеціальність вона вибере, залежить її подальша кар'єра. Батьки часто приділяють увагу вивченню ринку праці: які професії найбільш затребувані на даний момент, які спеціальності принесуть більший дохід. Але разом з тим важливо приділяти увагу здібностям і бажанням вашої дитини. Можливо, вона може стати прекрасним музикантом, художником, журналістом або перекладачем. Тоді буде помилкою вчитися на факультетах технічної спрямованості. Саме у цей момент в учнів часто виникає конфлікт між бажанням отримати ту чи іншу спеціальність і рівнем самооцінки, який часто не збігається з дійсним рівнем психологічних можливостей підлітка, фінансовими можливостями сім'ї. Тому досить значна частина дітей не готова до вибору професії , хоча і має високий рівень домагань.

У школі працює психолог, який надає допомогу учням в їх самовизначенні.

Але все ж на професійні наміри учнів у великій мірі впливають і сімейні традиції.

1. Інформацію про професійні плани дитини можна отримати тільки в ході відвертої бесіди з ним, ні в якому разі не на бігу. Найкраще завести розмову як- би «до слова». При цьому намагайтеся проявляти терпіння, такт і щиру зацікавленість.

2. Якщо старшокласник не може чітко сформулювати свої плани, треба спробувати зрозуміти, з чим це пов'язано.

3. Корисно запропонувати дитині попрацювати на осінніх або зимових канікулах, вибравши якесь конкретне заняття.

4. Якщо Вас засмучує професійний вибір дитини, не відмовляйте її і не забороняйте щось категорично. Постарайтеся з'ясувати, на чому заснований цей вибір.

5. Якщо старшокласник тільки мріє, а нічого не робить, треба допомогти йому скласти конкретний план, обговоривши, скільки часу у нього є і що необхідно встигнути.

6. Допоможіть своїй дитині підготувати «запасний варіант» на випадок невдачі на обраному шляху.

Роль батьків у профорієнтації своїх дітей велика. Їх життєвий і трудовий досвід, авторитет, рівень матеріального забезпечення сім'ї дуже впливає на вибір майбутньої професії. Добре ставлення до своєї роботи з боку батька, матері, старших братів, сестер, їх задоволеність своєю професією часто є достатнім моральним стимулом для того, щоб підліток зацікавився змістом їх праці і надалі вибрав одну із «сімейних» професій.

Рекомендації батькам по профорієнтації:

1.Головне для батьків - віддавати собі звіт в тому, що вони лише допомагають дитині визначитися, а зовсім не визначаються замість неї. Допомагають, тому що більшість дітей в 14-16 років ще психологічно не готові зробити вибір самостійно, більше того, значна частина відчуває страх перед необхідністю прийняття рішення. За довгі роки навчання в школі їм пропонувалися в основному готові рішення, все було відомо наперед і визначено розкладами і навчальними планами. І розгубленість підлітка, коли йому раптом пропонують визначитися в такому архіважливому питанні, цілком зрозуміла. Так що навряд чи батькам варто розраховувати на повну самостійність дитини у виборі професії: ваша дитина підсвідомо чекає поради від старших, навіть якщо прямо про це не говорить.

2. З іншого боку, не можна повністю знімати з неї відповідальність за вибір, який вона чинить. Важливо, щоб у неї склалося відчуття, що це вона так вирішила. Адже якщо підлітку здається, що професію він вибрав не сам, то і вчиться він не для себе, сприймаючи навчання як нудний і обтяжливий обов'язок.

3.Вибір професії - справа, без сумніву, важлива і відповідальна. Той вибір, який роблять наші діти сьогодні, відображає лише їх нинішні інтереси і потреби. Чудово, якщо обрана спеціальність завжди буде їм цікава, та якщо їх переваги зміняться - в цьому немає ніякої трагедії. Фахівці відзначають, що вибір професії один раз і на все життя йде в минуле. Ми живемо у світі, який стрімко змінюється.

Тиха трагедія з нашими дітьми, про яку ніхто не говорить

Я закликаю батьків, що піклуються про майбутнє своїх дітей, почути те, що я пишу в цій статті. Навіть якщо ви не згідні з моєю точкою зору, будь ласка, дотримуйтесь рекомендацій вкінці цієї статті. Після того, як ви побачите позитивні зміни в житті вашої дитини, ви зрозумієте, чому я пишу те, що пишу!

Саме зараз в наших домівках розгортається мовчазна трагедія, яка зачіпає найдорожче, що у нас є: наших дітей!Наші діти перебувають в жахливому емоційному стані!Ба більше, за останні 15 років статистика психічних розладів у дітей жахає:

~ кожна п’ята дитина має розлади психіки;

~ поширеність синдрому дефіциту уваги зросла на 43%;

~ поширеність підліткової депресії зросла на 37%;

~ частота самогубств серед дітей 10-14 років зросла на 200%.

Що ще нам потрібно, щоб поглянути правді в очі? Ні, відповідь не в поліпшенні діагностичних можливостей! Ні, вони не народжуються такими!Ні, це не вина школи і системи! Так, якби боляче нам не було це визнавати, в багатьох випадках саме ми, батьки, повинні самі допомогти своїм дітям!Що не так:

Сучасні діти позбавлені основ здорового дитинства, таких як:

Емоційно доступні батьки. Чітко окреслені межі й настанови. Обов’язки. Збалансоване харчування і достатній сон. Рух і свіже повітря. Творчі ігри, спілкування, вільне проведення часу.

Замість цього діти мають:

Абстрактних батьків.Батьків, які дозволяють дітям все. Відчуття, що їм всі винні.Незбалансоване харчування та недостатній сон. Сидячий домашній спосіб життя. Нескінченну стимуляцію, технічні забави, миттєве задоволення.

Хіба можна виховати здорове покоління в таких хворих умовах? Звичайно, ні!

Людську природу обдурити неможливо: без батьківського виховання не обійтися! Як ми бачимо, наслідки жахливі. За втрату нормального дитинства діти розплачуються втратою емоційного щастя.

Як це виправити?

Якщо ми хочемо, щоб наші діти виросли щасливими і здоровими, нам треба прокинутися і повернутися до основ. Ще не пізно! Я знаю це, тому що сотні моїх клієнтів бачили позитивні зміни в емоційному стані їх дітей протягом тижня (а в деяких випадках навіть днів) після реалізації цих рекомендацій:

Встановлюйте обмеження і пам’ятайте, що ви — батьки дитини, а не її друзі.

Забезпечте дітям те, що їм потрібно, а не те, що їм хочеться. Не бійтеся відмовляти дітям, якщо їх бажання розходяться з потребами Давайте здорову їжу та обмежуйте снеки. Проводьте в день час на природі. Щодня влаштовуйте сімейні вечори без електроніки. Грайте в настільні ігри. Щодня залучайте дитину до справ (складати білизну, прибирати іграшки, розвішувати білизну, розкладати пакети, накривати на стіл і т. д.). Вкладайте дитину спати в один і той же час, не дозволяйте брати в ліжко гаджети. Навчайте дітей відповідальності та незалежності. Не захищайте їх від дрібних невдач.

Це вчить їх долати життєві перешкоди:

Не складайте і не носіть за дитиною портфель, не приносьте їй до школи їжу/домашню роботу, яку вона забула вдома, не очищуйте банан для 5-річної дитини. Навчайте їх самостійно робити все це. Навчіться бути терплячими й дайте можливість вільно проводити час, щоб у дитини була можливість занудьгувати і проявити свої творчі пориви: Не оточуйте дитину постійними розвагами. Не підсовуйте техніку як ліки проти нудьги. Не заохочуйте використання гаджетів за їжею, в машині, в ресторані, в магазині. Нехай мозок дитини вчиться самостійно розганяти «нудьгу». Будьте емоційно доступними, вчіть дітей соціальних навичок: Не відволікайтеся на телефон, спілкуючись з дитиною. Навчіть дитину справлятися зі злістю та роздратуванням. Навчіть дитину вітатися, поступатися, ділитися, співчувати, гарно поводитися за столом і в розмові. Підтримуйте емоційний зв’язок: посміхайтеся, цілуйте, лоскочіть дитину, читайте їй, танцюйте, стрибайте й повзайте з нею разом! Ми повинні змінити своїх дітей, інакше отримаємо ціле покоління на пігулках! Ще не пізно, але часу залишається все менше…

автор : Вікторія Прудей (Victoria Prooday) має ступінь магістра з працетерапії в Медичній школі при університеті Торонто. У неї великий досвід роботи з дітьми та батьками.

ОГОЛОШЕННЯ

Голова батьківського комітету
Бегей Наталія

/Files/20622027_139866636604659_1382688154997000222_n.jpg

Члени батьківського комітету 2017-2018 н.р.

1-А – Ольшаковська Віра

1 - Б - Досвядчинська Наталія

2 - А - Сорока Оксана

2 - Б - Палюх Наталія

3 - А - Загвойська Марія

3 - Б - Лещинська Ірина

4 - А - Ярема Наталія

4 - Б - Качмар Анна

5 - А - Ніколаєва Тетяна

5 - Б - Обуханич Тетяна

6 - А - Гандяк Надія

6 - Б -Фірко Оксана

7 - А - Васьків Тетяна

7 - Б - Німеровська Оксана

8 - А - Ровдич Сніжана

8 - Б - Юркевич Іванна

9 - А - Савка Марія

9 - Б - Ваврін Наталія

10 - Висоцька Віта

11- Патак Наталія

Члени батьківського комітету 2016-2017н.р.

1-А – Оксана Бобак

1-Б- Курчевська Наталія

2-А – Ольга Кіра

2-Б – Лариса Масник

3-А – Наталія Бегей

3-Б – Анна Качмар

4-А – Тетяна Розлуцька

4-Б- Оксана Олійник

5-А – Надія Гандяк

5-Б – Мар’яна Худзік

6-А – Тетяна Васьків

6-Б – Оксана Німеровська

7-А – Галина Герега

7-Б – Іванна Юркевич

8-А – Марія Савка

8-Б – Наталія Ваврін

9- Віта Висоцька

10- Валерія Бучко

11 – Наталія Патак


Члени батьківського комітету 2015-2016н.р.

1-А клас - Марія Крілевич

1-Б клас - Наталія Бобак

2-А клас - Наталія Бегей

2-Б клас - Оксана Мороз

3-А клас - Тетяна Сеньків

3-Б клас - Наталія Дундер

4-А клас - Ірина Борис

4-Б клас - Леся Макуц

5-А клас - Тетяна Васьків

5-Б клас - Наталія Цьвок

6 -Аклас - Галина Герега

6-Б клас - Людмила Струсь

7-А клас - Оксана Головчак

7-Б клас - Наталія Ваврин

8 клас - Віта Висоцька

9-А клас - Валерія Бучко

9-Б клас - Оксана Бобак

10 клас - Світлана Урущак

11 клас - Наталія Масляк

Кiлькiсть переглядiв: 1273

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031