• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

Бібліотека

Завітайте до нашої бібліотеки!

Бібліотекар Пастущин Ірина Романівна, освіта вища.

На посаді бібліотекаря працює перший рік.

Девіз бібліотекаря: «Жоден читач не повинен піти з бібліотеки без книги»

Кількість читачів бібліотеки:

Учнів-513 чол.

Учителів- 47 чол.

Інших читачів-17 чол.

Проблема, над якою працює бібліотекар: « Активізація роботи з читачами»

Бібліотечний фонд складає:

Кількість примірників -17107пр. ,з них :

Художня література -9397 пр.

Єднаймося і перемагаємо!

/Files/images/bbloteka/ш 24 1.jpg

Сьогодні, у вирішальні дні для України, ми згадуємо видатного українця, поета, письменника, художника, незламного патріота України, який прославив своє ім’я і свою державу на весь світ. Він став символом незламності та незалежності, народним Героєм і ватажком боротьби за свободу. Під час російської війни проти України, поезія Т. Г. Шевченка, обʼєднала наш багатонаціональний народ проти ворогів. І саме у наш час звершується пророцтво Великого Кобзаря:

« Борітеся — поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!» Згадуємо, читаємо і надихаємося пророчими віршами Великого Кобзаря! Єднаймося і перемагаємо! Слава Україні - Героям - Слава!

/Files/images/bbloteka/шев 24 1.jpg




/Files/images/bbloteka/шев 24 2.jpg



Подаруй світло...

Щира подяка усім учасникам благодійної акції «Подаруй бібліотеці книгу!», які завітали до нас зізнатися у любові до бібліотеки та книги! Вдивляючись у фото, не можна не помітити щасливих посмішок, якими сяяли обличчя наших дітей та вчителів, що раділи можливості долучитися до шляхетної справи – подарувати книгу бібліотеці. Понад 40 видань різноманітної тематики, подарованих учасниками акції, поповнять фонди шкільної бібліотеки Ралівського ОЗЗСО ім. І. Франка. Окрема подяка Париляку Юрію Андрійовичу, Заслуженому вчителю України, за подарований збірник художніх творів в електронному форматі.

Дивитись тут wym-1710156545088

Національний тиждень читання

Книги – кораблі думки, які плавають хвилями часу і несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління. Мета проведення Національного тижня читання-об’єднати українців за читанням, як щоденною життєвою практикою. Цьогоріч акція відбулася з 4 по 10 грудня. Гасло акції – «Бути своїми», з метою популяризації української книги. Читання-основа життя самобутньої освіченої нації, гарна ідея для дозвілля і соціальної адаптації Ми з учнями нашого закладу долучились до цього прєкту. З найменшими читачами ми поринули у чарівний світ казок, який може стати відрадою у ці важкі часи, переглянули презентацію «Як добре тобі відомі герої улюблених казок». Маленькими подаруночками ми потішили найактивніших читачів шкільної бібліотеки. До уваги учнів 10-11 класів була запропонована сучасна література українських та світових авторів про здоров’я і ЗСЖ, за допомогою яких можна дізнатися як правильно бігати, плавати, медитувати, управляти потоком енергії, навчитеся відчувати своє тіло та ін. Також, старшокласники переглянули презентацію про цікаві факти на користь читання.

Дивитись тут

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек об'єднує думки…

/Files/images/bbloteka/23 10 2 міс.jpg

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Вірю в майбутнє твоє Украіно» та з метою патріотичного виховання учнів, популяризації книгочитання в Ралівському ОЗЗСО ім. Ів. Франка було проведено ряд цікавих заходів, а саме: книжкову вікторину ,,Книга - твій порадник і друг, частіше бери її до рук!" (вчитель української мови та літератури Корч І. В.), перегляд мультимедійної презентації «Моя Україна. Цікаві факти», слайд-презентація «Звичаї та традиції козаків», бібліофреш «10 книг про Україну і українців», гру-вікторину «Я і Україна» (бібліотекар. Пастущин І. Р.,). Також, було оформлено імпровізований паркан, де були розміщені вислови, малюнки, світлини за тематикою Всеукраїнського місячника.

/Files/images/bbloteka/23 10 3 міс.jpg


За підсумками місячника шкільних бібліотек, самих активних учнів відзначили подяками.

/Files/images/bbloteka/23 10 міс 1.jpg




З Днем української писемності та мови

Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997-го і відзначалося в Україні 9 листопада. 28 липня 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України", який змінює дати державних свят відповідно до новоюліанського церковного календаря. Від цього часу День української писемності та мови святкуємо 27 жовтня. Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання.

За православним календарем цього дня вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця — послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували кілька видів писемності, деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови здебільшого складається з аналогів грецьких літер і декількох слов’янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця.

У святковий день нашої мови в бібліотеці розгорнуто ілюстративну виставку "Доля мови формує долю народу"./Files/images/bbloteka/23 іра 5.jpg




ЦІКАВА ЗУСТРІЧ З АВТОРОМ

В рамках проєкту "Здорові бібліотеки, впровадженого благодійним фондом "Бібліотечна країна",17. 10 23 р. в бібліотеці - філії с. Вільшаник відбулася цікава та змістовна зустріч з автором книги "Як ми перемогли інсульт" - МАКСИМОМ НЕДВИГОЮ.

Дякуємо автору п. Максиму за приділений час та подаровану книгу.

Сподіваємося що ваш приклад надихатиме тих, кого ця недуга вразила, вийти зі стану "овоча."



/Files/images/bbloteka/23 30 10 пас 4.png


/Files/images/bbloteka/23 30 10 ПАС 1.png

/Files/images/bbloteka/23 30 10 ПАС 2.jpg



Доля не усміхається рабам. Доля усміхається людям

/Files/images/bbloteka/костен 1.jpg

Свій 93 день народження 19 березня відзначає Ліна Костенко – поетеса-шістдесятниця, дисидентка, класик української літератури та громадська діячка. Поетеса народилася 1930 року у місті Ржищів Київської області у родині вчителів, а згодом разом із батьками переїхала до Києва. Коли майбутній поетесі було шість років – у 1936 році – її батька як «ворога народу» засудили на 10 років концтаборів.

Дитинство Ліни Костенко припало на час Другої світової війни. Про цей період поетеса розповідає мало, однак згадки про війну є у деяких її віршах.

Писати Костенко почала у літературній студії при журналі «Дніпро», якою опікувався Андрій Малишко. Перші вірші поетеси надрукували, колі їй було 16 років. По завершенню навчання в Київському педагогічному та Московському літературному інститутах, вона мала вже три збірки. Однак згодом вірші поетеси почали виходити самвидавом. Пізніше на ім’я Ліни Костенко взагалі наклали табу у видавничому світі, тому вона змушена була писати «у стіл» 16 років. Причиною стала політична позиція авторки. Ліна Костенко була однією з лідерок шістдесятницького руху та, серед іншого, приходила на суди до дисидентів, яким влада СРСР інкримінувала «антирадянську діяльність та пропаганду».

За своє життя Ліна Костенко не раз відмовлялася від нагород. Її вислів «Політичної біжутерії не ношу» став крилатим.

Коли у 2022 році Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну поетеса вперше за 12 років дала інтерв’ю. Вона розповіла, що працювала навіть тоді, коли під Києвом точилися бої.

«Я ж належу до покоління, яке пережило Другу світову війну. І ці бомби о четвертій годині ранку — мені вони звичні з дитинства. Тепер я знову почула ті самі бомби, страшніші, і, мушу вам сказати, я не злякалася. Ні разу не пішла в укриття. Воно гуде, думаю, добре, хай: уб'є, то уб'є… Перший місяць, правда, не дуже писалося. Перший місяць я стежила за кожним кроком і нюансом цієї війни. А потім узяла себе в руки й почала писати, писати і все. А інші люди кожен у своїй професії робить своє», — розповіла Ліна Костенко.

У день народження поетеси, яке знову припало на війну, ми зібрали рядки її авторства, що перегукуються з нашим сьогоденням.

***

Доля не усміхається рабам. Доля усміхається людям.

***

Історії ж бо пишуть на столі.

Ми ж пишем кров’ю на своїй землі.

***

У кожної нації свої хвороби. У Росії – невиліковна.

***

Ми унікальна нація. У нас хліборобів морили голодом. Режисери ставили спектаклі у концтаборах. Поетів закопували у вічну мерзлоту. У кого ще є атомний саркофаг? А у нас є.

***

А ви думали, що Україна так просто. Україна – це супер. Україна – це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни.

***

Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову.

***

Жах не в тому, що щось зміниться, – жах у тому, що все може залишитися так само.

***

Ми воїни. Не ледарі. Не лежні

І наше діло праведне й святе.

Бо хто за що, а ми за незалежність.

Отож нам так і важко через те.

***

Це ж треба мати сатанинський намір,

чаїть в собі невиліковний сказ,

щоб тяжко так знущатися над нами

та ще й у всьому звинуватить нас!

***

І жах, і кров, і смерть, і відчай,І клекіт хижої орди,Маленький сірий чоловічокНакоїв чорної біди.

Це звір огидної породи,Лох-Несс холодної Неви.Куди ж ви дивитесь, народи?!Сьогодні ми, а завтра – ви.

***

Мій перший вірш написаний в окопі,

на тій сипкій од вибухів стіні,

коли згубило зорі в гороскопі

моє дитинство, вбите на війні.

Лилась пожежі вулканічна лава.

Горіла хата. Ніч здавалась днем.

І захлиналась наша переправа

через Дніпро — водою і вогнем.

Гула земля. Сусідський плакав хлопчик.

Хрестилась баба, і кінчався хліб.

Двигтів отой вузесенький окопчик,

де дві сім’ї тулились кілька діб.

О перший біль тих не дитячих вражень,

який він слід на серці залиша!

Як невимовне віршами не скажеш,

чи не німою зробиться душа?!

Це вже було ні зайчиком, ні вовком —

кривавий світ, обвуглена зоря! —

а я писала мало не осколком

великі букви, щойно з букваря, —

той перший віршик, притулившись скраю,

щоб присвітила поночі війна.

Який він був, я вже не пам’ятаю.

Снаряд упав — осипалась стіна.

***

Пастораль XX сторіччя

Як їх зносили з поля!

Набрякли від крові рядна.

Троє їх, пастушків. Павло, Сашко і Степан.

Розбирали гранату. І ніяка в житті Аріадна

вже не виведе з горя отих матерів.

А степам

будуть груди пекти ті залишені в полі гранати,

те покиддя війни на грузьких слідах череди.

Отакі вони хлопці, кирпаті сільські аргонавти,

голуб'ята, анциболи, хоч не роди!

Їх рвонуло навідліг. І бризнуло кров'ю в багаття.

І несли їх діди, яким не хотілося жить.

Під горою стояла вагітна, як поле, мати.

І кричала та мати:

- Хоч личко його покажіть!

Личка вже не було. Кісточками, омитими кров'ю,

осміхалася шия з худеньких дитячих ключиць.

Гарні діти були. Козацького доброго крою.

Коли зносили їх, навіть сонце упало ниць.

Вечір був. І цвіли під вікнами мальви.

Попід руки держала отих матерів рідня.

А одна розродилась, і стала ушосте - мати.

А один був живий. Він умер наступного дня.

День державного гімну

Гімн України був вперше виконаний у Перемишлі 10 березня 1865 року Вперше пісня «Ще не вмерла Україна» була публічно виконана 10 березня 1865 року у місті Перемишль, що нині знаходиться на території Польщі. Відбулося це з нагоди урочистостей до річниці смерті Тараса Шевченка. На платівку вперше записаний у кельнському відділенні «Грамофону» в жовтні 1910 року у виконанні Модеста Менцинського. Через 50 років після публічного виконання пісня стала державним гімном УНР та ЗУНР, а в 1992 році — державним гімном України. Історія створення Державного гімну України почалася восени 1862 року. Автор тексту пісні «Ще не вмерла Україна» Павло Чубинський написав її під час вечірки у Києві. За це Чубинського вислали в Архангельську губернію, бо пісня мала буцімто «шкідливий вплив на розум простолюду», тоді, як і зараз, pociŭcbkiŭ iмnepiї не подобалися будь-які прояви самоідентифікації українців. Вперше вірш Павла Чубинського був опублікований у 1863 році у львівському журналі «Мета». Композитору Михайлу Вербицькому сподобався вірш Чубинського, і він написав музику до нього. З моменту створення і до проголошення Незалежності України пісня «Ще не вмерла Україна» була гімном низки державних утворень, що існували на території України: Української Народної Республіки; Західноукраїнської Народної Республіки; Карпатської України. Лише через рік після проголошення незалежності України у 1992 році пісня «Ще не вмерла Україна…» стала Державним гімном. У 1996 році він потрапив у Конституцію України, а 2003 року Верховна Рада ухвалила закон про Державний гімн України. Вірш Павла Чубинського дещо відрізняється від нинішнього Державного гімну України. Наприклад, починається він зі слів «Ще не вмерла Україна, і слава, і воля. Ще нам, браття-молодці, усміхнеться доля». Зміни були запропоновані другим президентом України Леонідом Кучмою перед ухваленням Радою закону про Державний Гімн. Він, зокрема, пропонував змінити звучання перших слів пісні на «Ще не вмерла України». Ще одна зміна, яка була запропонована Кучмою перед ухваленням закону — щоб офіційним державним Гімном були лише перший куплет і приспів пісні. Причина такої позиції криється у другому куплеті гімну, де є слова «Станемо, браття, у бій кривавий від Сяну до Дону». Справа у тім, що коли був написаний вірш, ці землі були етнічно українськими, та згодом західні землі відійшли Польщі, східні — pociї. Таким чином було ухвалено рішення не вважати цю частину пісні офіційним гімном, аби уникнути звинувачень про буцімто зазіхання на територіальну цілісність сусідніх держави. 

Сьогодні український гімн звучить у всьому світі як символ стійкості та боротьби проти російської агресії

Незламні книжки незламних людей

/Files/images/bbloteka/біб 2.jpg

До вашої уваги - добірка книг видавництва «Ранок» на тему війни та незламності українського народу. Ці книги повинні обов’язково бути в бібліотеці кожної родини. Вони є свідками сучасних подій для нас і наших нащадків.

Книга «Дім» — символ цієї війни, частина історії, свідками якої є наші з вами дітлахи, і про яку «Дім» розкаже нашим онукам. Харків'янка Катерина Тихозора написала щемливу історію, яку кожен українець відчув усім своїм єством. Художник Олександр Продан намалював ілюстрації — відбитки часу, місць, обставин, в яких так страшно пізнавати самих себе.

«Дім» вартий того, щоб жити у кожному українському домі. Нагадувати про страшні події війни. Дарувати віру та надію. Стати для всіх символом Батьківщини, що завжди у серці, де б людина не була.

«Незламне серце» — книжка від письменниці Тані Гуд. Коли вона починала роботу над книжкою, відчувала «страх і безпорадність, але і силу й віру в краще. За словами авторки «Незламне серце» допомогло їй не зламатися. І вона щиро сподівається, що те саме книга робить і для своїх читачів: дорослих та маленьких.

«Врятувати березень» — книга відомого письменника Андрія Кокотюхи. В основі роману — реальні історії українців, які пережили російську окупацію в березні 2022 року. Дія розгортається на окупованій Київщині.

Ця історія про вибір, рішучість і змужніння, про дорослішання під впливом страшних обставин, про те, як змінюється людина, коли в її дім приходить ворог.

«Привид Києва» та «Позивний Кіт»

Події лютого 2022 року в Україні, яка продемонструвала всьому світові непередбачувану мужність, шалений опір та прагнення Свободи, надихнули відомого автора манґа Мацуда Джюко на створення коміксів «Привид Києва» та «Позивний Кіт».

«Привид Києва» давно вже став хітом нашого видавництва.

Невдовзі Мацуда-сан, побачивши допис у японських медіа, вигадав історію про Донецького Кота. У книзі йдеться про глибоко законспірованого оперативника із позивним Донецький тлустий кіт, який нищить продовольчі склади окупантів-росіян. Подібні легенди виникають, бо звитяга як об’єднаних Збройних Сил України, так і пересічних громадян вражає весь світ.«Підвальні хроніки» Ірини Потапенко — відомої художниці, ілюстраторки, авторки коротких дотепних оповідань — починалися як серія малюнків та розповідей для розради в найтемніші й найстрашніші ночі. Дотепні, жартівливі й сумні, іронічні та мрійливі історії про життя родини з двох людей і п’ятьох хатніх тварин під виття сирен і гуркіт вибухів. А згодом ці історії поступово перетворилися на таку собі загальноукраїнську психотерапію..

Розфарбовані в усі кольори життя «Хроніки» надихають, живлять віру в себе, у тих, хто поруч, і тих, хто далеко, хто працює й захищає. Книга незабаром вийде друком, зараз можна зробити передзамовлення.

«Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну»

Нова книжка відомого історика Володимира В’ятровича. У книзі йдеться про війну, що з новою силою вибухнула 24 лютого, але триває ось уже століття, про історичне підґрунтя подій, які просто зараз ламають життя мільйонів українців, про історію протистояння, а не братерства. Це глибоке осмислення нашого історичного шляху.

Щоденники Володимира В’ятровича, царина наукових інтересів якого — український рух опору — це 45 розділів, 45 життєво важливих уроків історії, які ми маємо засвоїти, щоб відстояти незалежність і саме існування держави Україна.

Ми живемо, ми працюємо, ми кожен день наближаємо нашу Перемогу!

Слава Україні!

“Звучи, моя чарівна мово!”

Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку.

Про це все йшла мова під час поетичних читань “Звучи, моя чарівна мово!” у Ралівському ОЗ ЗСО ім. І. Франка.. Бібліотекарка розповіла дітям, що наша рідна мова – одна із найбагатших і наймелодійніших мов світу. Це мова великого народу, великої культури, нашої історії. Українською мовою надруковані невмирущі твори Шевченка, Франка і Лесі Українки, Нечуй-Левіцького і Коцюбинськогою.

Згадали про твори місцевих письмеників і поетів А. Чайковського, Я.Яріша. о. Т. Рисея. О. Сумарук. М. Синейка

Учасники заходу – учні 4-го класу взяли участь у мовних

До уваги учнів 5 класів!

У вільному доступі розміщено електронні варіанти підручників для 5-х класів на сайті wym-1667819852008

Корпоративний проєкт «Крокуємо безпечним інтернетом»/Files/images/bbloteka/бібл 1.jpg

Чергова зустріч фахівців бібліотек для дітей щодо корпоративної співпраці відбулася 3 лютого за участі 29 учасників. Активність спеціалістів викликала тема безпечного поводження дітей та дорослих у медіапросторі. Її актуальність також зумовлена і відзначенням 8 лютого 2022 р. Дня безпечного інтернету, що проводиться з 2004 року за ініціативи європейських некомерційних організацій European SchoolNet та Insafe Захід за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо дітьми й молоддю. В Україні День безпечного інтернету відзначається з 2009 року.

Під час зустрічі йшлося про ресурси дитячих бібліотек, що представлені у проєкті «Крокуємо безпечним інтернетом», а також на сторінках сайту та інших онлайн-платформах Національної бібліотеки України для дітей. Кожна з бібліотек має свої напрацювання і по праву може сказати «Наша бібліотека – територія безпеки». Своїм досвідом роботи щодо навчання дітей в інтернет-просторі, здобуття навичок інформаційної безпеки та медіаграмотності, створення та популяризації онлайн-ресурсів для дитячої аудиторії та освітян, батьків і бібліотекарів ділилися фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна, Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г. Шевченка. Дякуємо всім учасникам, які долучилися до зустрічі. Створюємо безпечний простір для дітей разом.

Нещодавно представники науки завершили тривале дослідження, щоб з'ясувати, які фактори допомагають зняти стреси та продовжити життя, повідомляє Men's Life.

Група експертів із США провела масштабне дослідження, яке тривало дванадцять років. У результаті експерименту вдалося встановити, що з ефективного зняття стресу слід щодня читати літературу близько 200 хвилин.

Якщо читати книжки щодня всього по 30 хвилин, можна поліпшити емоційне самопочуття і знизити ризик появи низки захворювань.

На думку вчених, таке проведення часу на 40% зменшує ризик розвитку інфаркту, а також інсульту. Ефект ще більше посилиться, якщо читати на свіжому повітрі. Тоді ризик знизиться на 68%. Книги діють на людей сильніше, ніж звичайні прогулянки на свіжому повітрі.

Також регулярне читання зменшує ймовірність появи старечого недоумства. Для людей, які страждають на безсоння, особливо корисні читати паперові книги. Вони допомагають швидше заснути та виспатися.

Попри популярності електронних «читалок», паперові видання залишаються все ж таки в пошані. Багатьом людям набагато приємніше психологічно тримати в руках та читати саме паперову книгу.

Варто зазначити, що література допомагає розвивати фантазію, відволікає від негативних думок і, звичайно, покращує грамотність, зокрема словниковий запас.

( за матеріалами Курс України)

«Бібліотека - книжчин дім і нам усім цікаво в нім»

/Files/images/bbloteka/БІБ1.jpg

/Files/images/bbloteka/БІБ 2.jpg

Учні 1-А класу разом зі своїм вчителем Романишин І.М. відвідали шкільну бібліотеку. Бібліотекар провела урок «Бібліотека - книжчин дім і нам усім цікаво в нім». Із захопленням та цікавістю діти слухали розповідь про казковий дім, де живуть різноманітні книги. Під час екскурсії першокласники познайомилися з правилами користування бібліотекою, оглянули книжкові виставки. Особливо їм сподобалася добірка «У світі чарівних казок». Першокласники вибрали собі книжечки та пішли з усмішкою на обличчі.

/Files/images/bbloteka/БІБ 3.jpg

Народ мій є, народ мій завжди буде, ніхто не переможе мій народ!!!

/Files/images/bbloteka/урок гідності.JPG

Україна - територія гідності і свободи. Вона довела це подіями, які розгорталися на Майдані в 2004 і 2013 роках. Це було важке випробування для нашої країни, але українці довели свою любов до країни, честь і мужність. Єдність і свобода роблять нас гідними дітьми нашої країни.

22 листопада в шкільній бібліотеці було проведено урок приурочений Дню Гі́дності та Свобо́ди. Бібліотекар пригадала ученицям 10-А класу історію виникнення свята, розповіла про події, які відбувалися в країні і на Майдані Незалежності у 2013 році та поділилася своїми спогадами про революцію Гідності та Свободи.

День Гідності і Свободи

Цей день – символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу. Всупереч жорстокому тиску антидемократичного режиму українці об ’єдналися і відстояли своє право на вибір достойного життя та майбутнього. Революція Гідності повернула людям віру у цінності свободи, гідності, та самопожертви, а також кинула виклик диктаторству, подвійним стандартам, корупції.

/Files/images/bbloteka/май 2.JPG

Значення тих подій неможливо переоцінити, адже протягом листопада 2013 –лютого 2014 років відбулося найважливіше для української нації –пробудження свідомості суспільства. Події останніх років ставлять перед бібліотеками завдання активізації патріотичного виховання підростаючого покоління.

19 листопада в шкільній бібліотеці відкрито книжкову виставку приурочену Революції Гідності.

Толерантність у казках

Правильно, жити і дружити нам допомагають: любов, доброта, милосердя, вірність, взаємодопомога, терпимість. Наше життя, і життя оточуючих нас людей буде залежати від того, які з цих цінностей стануть головними у вашому житті.

/Files/images/bbloteka/тол 2.JPG

Дуже важливо навчити дитину з самого дитинства не засуджувати інших, вміти співчувати, бути толерантними, привити їй найкращі людські якості. Саме через казку в простій і зрозумілій формі можна донести школярам думку, що принципи толерантності - одні з основних прав і свобод людини. Толерантність проявляється тоді, коли взаємодіють 2 або кілька осіб, які відрізняються одна від одної кольором шкіри, поглядами чи уподобаннями, поведінкою. Вважають толерантною ту людину, яка приймає іншу такою, якою вона є.

/Files/images/bbloteka/тол 1.JPG

17 листопада в шкільній бібліотеці учні молодших класів слухали казки про важливе, в яких закладена глибока ідея

День української писемності та мови

/Files/images/bbloteka/РІД МОВА.jpg

:

9 листопада — це також день ушанування в Україні пам’яті Преподобного Нестора Літописця. Дослідники вважають, що саме з нього й починається писемна українська мова.

З 2000 року 9 листопада у прямому ефірі Українського радіо транслюють «Диктант національної єдності», який може написати кожен охочий. З кожним роком кількість учасників мовного флешмобу зростає. Традиційно до написання диктанту долучаються відомі люди, політики, митці, військові, студенти та школярі.

Довідково. Українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Число мовців — понад 45 млн, більшість з яких живе в Україні. Українська є другою чи третьою слов’янською мовою за кількістю мовців та входить до третього десятка найпоширеніших мов світу. Українська мова — результат інтеграції трьох діалектів праслов’янської мови — полянського, деревлянського та сіверянського. Для запису нашої мови використовують адаптовану кирилицю, зрідка — латинку в різних варіантах. З погляду лексики найближчою до української є білоруська мова (84 % спільної лексики), потім польська (70 % спільної лексики) і словацька (68 % спільної лексики).

Довідково. День української писемності та мови запроваджений 1997 року відповідно до Указу Президента України від 6 листопада 1997 року № 1241/97.

Славнозвісний радіодиктант транслюватимуть сьогодні наживо з 10:00 до 11:00 на Українському радіо, радіо «Культура», телеканалі «UA: Перший» та всіх інших платформах і телеканалах Національної суспільної телерадіокомпанії України. Відомо, що у 2021-му організатори заходу планують запросити писати радіодиктант Президента України, народних депутатів, міністрів, Прем’єр-міністра, діячів культури.

Крім цього, в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, до якого щороку долучаються понад 5 млн учасників з 20 країн світу.

Цікаві факти про «солов’їну»

Сучасна українська мова налічує, згідно зі словником Національної Академії Наук України, близько 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються в цей час.

Найбільше перекладений літературний твір — «Заповіт» Тараса Шевченка: 147 мовами народів світу.

Найдовше слово в українській мові складається з 30 літер. Це слово «дихлордифенілтрихлорметилметан» — назва хімікату, що використовується для боротьби зі шкідниками.

Офіційно вважається, що після видання «Енеїди» Івана Котляревського українська мова була прирівняна до літературної мови. Котляревського по праву вважають основоположником нової української мови.

Особливістю української мови є те, що вона багата на зменшувальні форми. Зменшувально-пестливу форму має, як не дивно, навіть слово «вороги» — «вороженьки».

Найбільш уживаною літерою в українській абетці є літера «п», на неї також починається найбільша кількість слів. Літера «ф» — найменш уживана. Слова, які починаються з цієї літери, здебільшого прийшли в українську мову з інших мов.

«Любили Украіну над усе, і вірними синами гинули за неї"

14 жовтня -визначна дата, яка символізує багаті і славні традиції українського народу, уособлює мужність, героїзм, незламність національного духу оборонців на всіх етапах її багатовікової історії.

Цього дня українці святкують одразу чотири свята: Свято Покрови Божої Матері; День українського козацтва; створення Української повстанської армії (УПА) та День захисника та захисниць України.

Тож, з нагоди цього свята вшановуючи наших Героїв, які віддали своє життя за Україну, дякуючи всім тим, хто повернувся і сьогодні захищає рідну землю на Сході нашої держави, та з метою популяризації літератури і висвітлення матеріалів про історичне минуле та героїчне сьогодення України, в бібліотеці Ралівського ОЗЗСО ім. І. Франка експонується книжкова виставка «Любили Украіну над усе, і вірними синами гинули за неї».

На виставці представлені наукові та художні твори про українське козацтво. В розділі «ОУН -УПА феномен світової історії» можна побачити документи про звитяжну українську повстанську армію, а також матеріали про діяльність ОУН-УПА на території Львівськоі області. Особливе місце на виставці посідають книжки багатотомного видання «Літопис Української Повстанської Армії» , вони мають свої назви і присвячені окремим темам та діям УПА за весь період її діяльності. Видання «Літопис УПА» базується на архівних документах і матеріалах, що збережені в українських та іноземних архівах.

Окремий розділ «Українці – нація героїв» об’єднує літературу про сучасних захисників України.

Тематична виставка діятиме до 25 жовтня.

Шевченківські дні

З нагоди Шевченківських днів у бібліотеці оформлено виставку найкращих збірок творів Т. Г. Шевченка " Поет живе в серцях свого народу".

/Files/images/IMG-cbdf2fba30ce2ce2e9cd891ade504d83-V.jpg




Міжнародний День мови.

До Дня мови у бібліотеці проведено бібліоурок на тему: "Мова наша - серце наше." А також організовано виставку мовних плакатів "Слово - меч духовний".

/Files/images/IMG_20210218_083706_1.jpg

День Соборності України.

Наймолодші відвідувачі бібліотекиОЗЗСО ім.І.Франка с.Ралівка вітають українців з Днем України.

ВІДЕОwym-1611163597692

«Україна колядує»

З нагоди прийдешніх зимових свят у бібліотеці оформлено виставку збірників традиційних та сучасних українських колядок , щедрівок і віршів. Кожен охочий може завітати до бібліотеки , щоб підібрати собі найкращу колядку або привітання.

/Files/images/133761975_905555220181941_2150863605285737949_n.jpg

«Чарівний світ сучасної казки»

На бібліотечному у 4—А класі учні мали змогу ознайомитись з творчістю сучасного автора Віктора Хорунжого і усі разом, перенісшись у загадковий та пригодницький світ Котика Узика, стати справжніми героями.

/Files/images/1607962909354.jpg

"Зима прийшла"

До циклу зимових свят у бібліотеці оформлено виставку дитячої літератури.

/Files/images/IMG-3b787a9c3a01af58abc9a71f9d197b21-V.jpg

Голодомор 1932—1933

24 листопада , в День пам'яті жертв Голодомору запалімо свічку за душі людей заморених голодом.

Вірш «Свіча»

Читає учениця 11класу Василина Лазор.

ВІдео

День Гідності та Свободи.

З нагоди Дня Гідності та Свободи у бібліотеці оформлено виставку літератури під назвою « Герої не вмирають». А також проведено бібліотечний урок з учнями 5—Б класу на тему «Я правду любив . Я жити хотів.»

/Files/images/1605867304522.jpg

З Днем української писемності та мови !

В День письменності української й мови

Закликаю: цінуй рідне слово,

Хай звучить воно в тебе у серці,

Хай бринить ніжно й тепло на денці.

Бережи і плекай мову рідну,

Хай і чути її буде, й видно.

Про красу дбай її й чистоту,

Хай вона набере висоту

І лунає завжди, усюди,

Хай на ній розмовляють всі люди,

Бо вона дивовижно красива,

Милозвучна та ніжна на диво!

/Files/images/IMG-7f460d8b233e66bca658d9db11750d1e-V.jpg

/Files/images/IMG-5847d3e4c8a620a37e0953f05f178fd9-V.jpg

"Подаруй бібліотеці книгу".

Перші підсумки акції « Подаруй бібліотеці книгу».

Дякуємо Андрейко С.М. за добірку посібників з основ здоров'я і цікаву художню літературу, а також учениці 8—Б класу Олійник Вікторії за 15 пізнавальних книг для учнів молодшого шкільного віку.

Акція триває і далі.

Так повинно бути!!!!

/Files/images/1603374804689.jpg

" Забруднення атмосфери вбиває рослин».

16 жовтня 2020 р.проведено бібліотечний урок з учнями початкових класів на тему: «Забруднення атмосфери вбиває рослин».

Учні прослухали розповідь про причини і налідки забруднення атмосфери , а також розглянули книги про збереження природи.

/Files/images/1602838882837.jpg

«Краса відроджує душу»

З нагоди Дня художника у бібліотеці оформлено виставку літетатури про мистецтво . А вихованці гуртка «Образотворче мистецтво» спробували передати всю красу рідної землі у своїх малюнках.

/Files/images/1602518421518.jpg

Нові надходження підручників для 7 класу (Історія України, Всесвітня історія та Зарубіжна література ).

/Files/images/IMG-c533141d40b11949d4379d22b081d065-V.jpg

Проведено екскурсію до бібліотеки з учнями 2—Б класу. Учні прослухали цікаву розповідь про книги та їх життя у бібліотеці.

/Files/images/1601998243635.jpg

Оновлення виставки «Окраса нашої літератури».

/Files/images/IMG-19bf7b9b8cb8bfc88c21f2f09335f35f-V.jpg

/Files/images/IMG-934ddd11499bbb9f529f1991e6efb48d-V.jpg

Екскурсію до бібліотеки з учнями 1—А класу.

Першокласники ознайомилися з дитячою літературою та вперше спробували себе у ролі читачів.

/Files/images/1601501735296.jpg

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек ( 30 вересня).

Вітаємо всіх охочих до читання з Всеукраїнським днем бібліотек. Ласкаво просимо до нас у гості.

З нагоди свята у бібліотеці оформлено виставку дитячої літератури « У світі казки чарівної». Метою якої є ознайомлення учнів молодшого шкільного віку з українськими народними , авторськими , а також зарубіжними казками.

/Files/images/1601315632824.jpg

До уваги педагогів та школярів 5 - 6 класів!

Нові надходження до бібліотеки:

1. "Цікаві факти з історії давніх часів".

Це книга, сторінками якої можна подорожувати в античні часи, про які один із мудреців сказав: " Історія - свідок минулого, світло істини, учитель життя"

2. " Захопливий світ біології".

Читай, розглядай, досліджуй лише те, що тобі цікаво. Нехай цей посібник слугує тобі провідником чи гідом у живий світ.

3. "Унікальні сторінки географіі".

Ця книга надасть вам можливість заглибитися в незвичайний світ пізнання природи нашої планети, у світ географічних відкриттів.

4. "Антологія. Казка в шкільному курсі літератури".

Саме казка допомагає нам хоча б на деякий час забути про все довкола.

5. "Антологія. Фольклор, міфи і легенди народів світу".

На всіх континентах нашої планети існує безліч міфів, казок, легенд про створення світу. Читайте - і ви поповните свої знання про унікальні закони Всесвіту!

/Files/images/1584707500272.jpg

До уваги учнів 6 - 7 класів!

До 3 квітня 2020 р. проводиться третій етап конкурсу дитячого читання " Книгоманія" 2020"

Просимо взяти участь у конкурсі учнів 6 - 7 класів. Усім охочим слід прочитати 8 книг української та зарубіжної літератур і вести облік прочитаного у читацьких щоденниках.

Зразок читацького щоденника:

Автор

Назва

Сюжет (коротко)

Персонажі

Враження від книги.

Підсумки акції «Подаруй книгу бібліотеці»

26 лютого 2020р. в бібліотеці опорного закладу с.Ралівка відбулася передача сільській бібліотеці подарованих учнями книг. Бібліотекар Куч Оксана Миколаївна прийняла від учнів-спонсорів 20 книг для сільської бібліотеки. Це і дитяча література і художні книги для дорослих. Найактивнішими дарувальниками книг є учні 4-Б класу: Ванівський Роман, Урущак Надія, Гнівушевський Віталій. Подарували свої книги такі учні інших класів: Олійник Вікторія (7-Б кл), Медвідь Софія (3-А кл), Васьків (2-А кл), Фучила Наталія (1-Б кл).

/Files/images/87803674_2198311750272040_3194757379556114432_n.jpg

Міжнародний день мови.

До цього свята в бібліотеці оформлено виставку " Видатні люди про мову"

/Files/images/1582347093261.jpg

Нові надходження у бібліотеку.

10 лютого 2020 р. у бібліотеку надійшли посібники для 5- 6 класів з історії, біологіі, географіі, української та зарубіжної літератур. З'явився також новий український правопис. Для вчителів 1- 2 класів нової української школи надійшли методичні рекомендаціі.

/Files/images/bt/IMG-2557c7b0107459b2daf89e38e4ab56da-V.jpg

День злуки

22 січня 2020 р в бібліотеці оформлено виставку « Україна в нас єдина», присвячену 101 річниці об'єднання українських земель в одну державу.

/Files/images/nov_rk/24_01_20.jpg

З 19 по 23 березня 2018 р. проходитиме Тиждень дитячого читання.

Перший день – інформаційний. На загальношкільній лінійці учнів ознайомлено із планом роботи, який вивішено на стенді оголошень.

Оформлено в бібліотеці виставку «Солодка казка дитинства».

/Files/папс.jpg

20 березня 2018 р. – другий день Тижня читання був казковим.

У 3-А і 3-Б класах відбувся КВК «У світі казок». Учні відгадували казки за наведеними уривками, вгадували казкових героїв за ілюстраціями.

Переможці нагороджені скромними подаруночками.

З учнями 6-А класу проведено літературні забавлянки «Розмалюю я героя казок».

/Files/папс1.jpg

Третій день Тижня дитячого читання пройшов під гаслом"Читай .Формат не має значення".Це був інтелектуальний день.

Учні 4-а класу переглянути презентацію"Як створюється книга".Школярі 2-б класу відгадували назви казок за малюнками./Files/1521710477974.

22 березня 2018 р. – пошуковий день у Тижні дитячого читання. У 4-Б класі проведено інтелектуальну подорож дитячими енциклопедіями. Особливо сподобалась школярам книжка «Дітям про все на світі».

У бібліотеці оформлено виставку «Знання та таємниці на книжкових полицях».

/Files/пас1.jpg

23 березня 2018 р. – підсумковий день Тижня дитячого читання. Учні школи знайомляться із довідковою літературою, енциклопедіями, альбомами.

Оформлено виставку малюнків учнів 6-А класу «Мій улюблений казковий герой».

Тиждень завершено!

/Files/пас21.jpg

18 грудня 2017 р. було проведено конкурс на найрозумнішого учня серед школярів 6-их та 7-А класів.

Переможцями стали:

6-А кл. Борис Віталіна (І місце), Фріштак Микола (ІІ місце), Теплий Назар (ІІІ місце)

6-Б кл. Гурський Ігор (І місце), Худзік Юлія (ІІ місце), Зіць Вікторія (ІІІ місце)

7-А кл. Гурський Богдан (І місце), Роман Денис (ІІ місце), Юрса Андрій (ІІІ місце)

Вітаємо переможців!

/Files/паса.jpg

Тиждень дитячого читання.

Протягом 27-31 березня 2017р. у Ралівській СЗШ І-ІІІ ст. Ім. І.Франка було проведено такі заходи:

1. Відкриття Тижня дитячого читання

2. У 3-А і 3-Б класах проведено конкурс на краще виконання вірша Т.Шевченка та конкурс на найкращу ілюстрацію до його творів

3. У 4-Б класі виготовляла закладки до книг

4. Оформлено виставку творів письменників Самбірщини, а також виставку «У світі казки» для учнів 1-4 кл.​

5. З учнями 7-Б класу проведено День енциклопедії «Дітям про все на світі»

6. «Читаємо для душі» - це літературне кафе проведено з учнями 8-9 класів

7. Презентація книги «Небесна сотня» відбулася у 8-Б класі

8. Як підсумок Тижня дитячого читання проведено флешмоб «Облиш мишку – читай книжку»

/Files/images/nz/33223.jpg

/Files/images/nz/ячвсвамвасів.jpg

/Files/images/nz/3.jpg

/Files/images/nz/4.jpg

/Files/images/nz/5.jpg

/Files/images/nz/7.jpg

/Files/images/nz/8.jpg

/Files/images/nz/9.jpg

З 26 листопада по 02 грудня 2016 р. у школі проходив Тиждень української мови.В бібліотеці школи оформлено виставку плакатів про мову та її значення в житті кожної людини.

/Files/images/nz/IMG_20161202_100215[1].jpg

/Files/images/nz/IMG_20161202_100438[1].jpg

24 жовтня 2016 р. у 3 – Б класі відбулася конференція на тему: «Сторінками улюблених книг». Найактивніші учні були нагороджені призами – цікавими розмальовками.

Це Куцан Владислав

Загвойська Ірина

Микулич Назар

/Files/images/nz/IMG_20161024_125208.jpg

/Files/images/nz/IMG_20161024_125256.jpg

25 жовтня 2016 р. у 3 – А класі проведено таку ж конференцію. Переможцями стали:

Бегей Богдана

Шемеляк Олег

Андрухів Владислав

Ці учні також були нагороджені цікавими книжечками.

/Files/images/nz/IMG_20161025_121254.jpg

/Files/images/nz/IMG_20161025_121333.jpg

11 жовтня 2016 р. до Дня захисника Вітчизни відбулася зустріч з учасником АТО добровольцем Терещуком Олегом Андрійовичем, колишнім випускником школи.

Учні 7 і 8 класів з великою увагою слухали розповідь нашого героя, який 1 рік і 4 місяці воював на Донбасі під Луганськом.

Слава Героям!

Зустріч організувала бібліотекар школи Паславська В.І.

/Files/images/nz/IMG_20161011_110340.jpg

/Files/images/nz/IMG_20161011_111835.jpg

/Files/images/nz/IMG_20161011_110028.jpg

Проведення екскурсії до бібліотеки з учнями 1-Б класу.

/Files/images/nz/IMG_20161004_111453.jpg

/Files/images/nz/IMG_20161004_111531.jpg

/Files/images/nz/IMG_20161004_111411.jpg

Оформлення виставки «У світі казки».

/Files/images/nz/Оформлення виставки.jpg

150-річчя від дня народження Михайла Грушевського.

До 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського – видатного українця, історика, письменника, громадського діяча, першого Президента України – в бібліотеці оформлено виставку його творів під назвою «Титанічна постать на ниві української історії».

/Files/images/nz/IMG_20160926_112135.jpg

/Files/images/nz/IMG_20160926_112149.jpg

Звіт про проведення тижня дитячого читання з 21 по 25 березня 2016р.

З 21 по 25 березня 2016 року у школі було проведено Тиждень дитячого читання.

Було оформлено книжково – ілюстративну виставку «Читай. Формат не має значення» Цю виставку оглянули учні 5 – 11 класів.

Були написані оголошення про захід на дошці оголошень, а також на дверях бібліотеки.

У 4 – а класі проведено майстер – клас «У книжку на згадку зробимо закладку». Визначено найкращого майстра закладок. Виставка закладок розміщена на фото.

З учнями 3 – 4 класів проведено флешмоб «Облиш мишку – читай книжку»(фото)

Виготовлено виставку інсталяцій «Солодка казка дитинства»(фото). Цю виставку оглянули учні 1 – 5 кл.

З учнями 5 – их класів проведено літературну подорож «Країна, якої немає на карті».

Проведено конкурс «Моя домашня бібліотека», у якому взяли участь учні 4 – 9 класів. Оформлено альбом найкращих домашніх бібліотек «Моя сім’

я, книжка і я»

У 6 –их класах проведено історичні віражі»Від паперу до електронної книги»

У 9– их класах проведено комедійний коктейль «Щоб усіх нас усмішка здружила»

У 5 – 6 класах пройшов фестиваль читацьких історій «Як я зустрів улюблену книгу»

Учні 8 – 11 класів писали твір «Книга в житті людини». Визначено найкращі твори, які виставлені у бібліотеці.

Підведено підсумки Тижня дитячого читання.


/Files/images/nz/IMG_20160322_121414.jpg

/Files/images/nz/IMG_20160322_125217.jpg

/Files/images/nz/IMG_20160328_110607.jpg

/Files/images/nz/IMG_20160328_110433.jpg

/Files/images/nz/IMG_20160328_111037.jpg

Звіт про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у Ралівській СЗШ I-IIIст. протягом жовтня 2015р.

Протягом жовтня 2015 р. у школі проходив Місячник шкільної бібліотеки.

Було проведено ряд заходів:

Екскурсії до бібліотеки учнів 1 – их класів;

Оформлення виставки «У світі казки чарівної»;

Проведено конкурс у 3 – а і 3 – б класах на найкращого ерудита;

Оформлено стенд «Герої не вмирають» з матеріалами подій на фронті;

Проведено бібліотечні уроки у 4 – их класах про героїв, які захищають Україну;

Ознайомлення учнів 9 – 11 класів із найбільшими бібліотеками світу та України;

/Files/images/колаж жовтень 2015.png

/Files/images/nz/IMG_20151119_115143.jpg

Звіт про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у Ралівській СЗШ I-IIIст. протягом жовтня 2014р.

Протягом жовтня проведено такі заходи:

1.Оформлено в бібліотеці виставки

« У світі казки чарівної»

« Видатні українці»

« Нові надходження книг»

«Конкурс читацьких щоденників»

« Права та обов’язки школярів»

2.Проведено конкурс на найкращий твір на тему: « Я люблю свою шкільну бібліотеку»

3.Проведено екскурсії в бібліотеку учнів 1 – 2 класів на тему: «Як народжується книга»

4.Заочна мандрівка учнів 4 класів на тему: « Сторінками улюблених книг»

5.Конкурс творів учнів 9 класів на тему: « Якою я уявляю бібліотеку майбутнього»

6.Відео Web-перегляди, огляд презентації про бібліотеки України та світу для учнів 8-11класів.

/Files/images/паславська2.jpg/Files/images/паславська.jpg

Підсумки проведення конкурсу «Найкращий читач школи» за 2014 – 2015 р.

15 – 16 грудня 2014 р. у Ралівській СЗШ 1 – 3 ст. імені І. Франка проводився конкурс, у якому брали участь учні 6 і 7 класів.

Переможцями конкурсу стали :

В 6- а класі:

Штарк Віталій 1 місце

Мацан Тарас 2 місце

Швець Вероніка 3 місце.

Переможцями 6 – б класу стали:

Ваврін Степан 1 місце

Вітик Марія 2 місце

Тимків Сергій 3 місце

У 7 класі найкращими читачами стали:

Кульчицький Євген 1 місце

Кобилянська Віта 2 місце

Гайовська Марта 3 місце

Учні переглянули відео про найкращі та найбільші бібліотеки світу.

/Files/images/віра іванівна.jpg

Виставка, присвячена 85 – річчю від дня народження Ліни Костенко – королеви української поезії.

/Files/images/nova/P3240204.JPG

7 травня відбувся конкурс «Сторінками улюблених казок» у 2 – А та 2 – Б класах. Учні розповідали казки, оглядали виставку збірників казок у бібліотеці.

/Files/images/nova/бібліотека.jpg

«Пам’ятаємо! Перемагаємо!» - такий девіз виставки творів про буремні часи нашої історії – 70-річчя Другої світової війни.

/Files/images/nova/IMG_20150513_110721.jpg.

14 – 17 грудня 2015 р. у 6 і 7 класах проведено конкурс «Найкращий читач школи».

Переможцями конкурсу стали:

6-А клас – Урущак Олеся

6-Б клас – Дутко Назар

7-А клас – Штарк Віталій

7-Б клас – Вітик Марія

Переможці конкурсу відповіли на питання вікторини, вгадали імена письменників, назви їх творів, відгадували загадки, доповнювали прислів’я, пригадували фразеологізми та розкривали їх зміст.

/Files/images/nz/IMG_20151214_091326.jpg

/Files/images/nz/IMG_20151214_094547.jpg

/Files/images/nz/IMG_20151221_095506.jpg

Всеукраїнський місячник шкільної бібліотеки

05.10.2017 р. у 3-А класі проведено бібліотечний урок на тему: «Як берегти своє здоров’я».

/Files/images/nova1/3-А клас.jpg

– А це учні 1-А класу завітали вперше в бібліотеку і здивованими очима оглядають полиці та стелажі і слухають, як народжується книга.

/Files/images/nova1/Пасл_2.jpg

06.10.2017р.

Бібліотечний урок у 1-Б класі на тему: "Як зберегти здоров'я". Перегляд мультфільмів на мультимедійній дошці.

/Files/images/nova1/20171006_121142.jpg

Бібліотечний урок у 4-А класі "Шкідливі звички і як їх уникати". Перегляд мультфільму "Мудрі гноми".

/Files/images/nova1/20171006_121410.jpg

25 жовтня 2017 р. у 7-Б класі проведено захід «Що я знаю про здоровий спосіб життя». Учні ділилися враженнями про цю проблему, давали свої оцінки.

/Files/images/nova1/i1bjXtqvqto.jpg/Files/images/nova1/jerJQixgAAE.jpg

Флешмоб щодо збору патріотичної літератури для бібліотек дитячих будинків

3 жовтня 2018 р. у школі проведено флешмоб щодо збору патріотичної літератури для бібліотек дитячих будинків. Учнями школи зібрано і передано у відділ освіти 22 книги. Найбільше книг спонсорував учень 3 - Б класу Ванівський Роман.

/Files/images/bt/Бібліот_1.jpg

/Files/images/bt/Бібліот_2.jpg

Всеукраїнський місячник шкільної бібліотеки

З 1 жовтня 2018 р. розпочався Всеукраїнський місячник шкільної бібліотеки під гаслом: «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини».

В бібліотеці оформлено виставку до 100-річчя від дня народження В.Сухомлинського.

10 жовтня бібліотеку відвідали наймолодші школярі, які були ознайомлені із правилами поводження із книгами. А потім учням було вручено перший в житті навчальний посібник – буквар. Ми вітаємо першокласників із цією подією!

/Files/images/bt/Ві_4.jpg

/Files/images/bt/Ві_5.jpg

/Files/images/bt/Ві-6.jpg

Пам'яті В.Сухомлинського

17 жовтня 2018 р. у 3 - Б класі бібліотекарем проведено виховний захід за мотивами казок В.Сухомлинського. А потім учні складали колективно казку про Сонечко "Чому посміхається Сонечко".

В 4 - А класі ознайомлено учнів із творчістю В.Сухомлинського, обговорено кілька його оповідань. Школярі ознайомились із "10 не можна" видатного педагога, переглянули його книги про школу.

/Files/images/bt/Біб_1.jpg

/Files/images/bt/Біб_2.jpg

/Files/images/bt/Біб_3.jpg

/Files/images/bt/Біб_4.jpg

.

Я малюю казку

Такий захід проведено бібліотекою в 3 - А класі 18.10.2018 р. Учні складали казки про улюблених тварин, про природу, про чуйність і добро.

У 4 - Б класі учні розповідали про свої добрі справи, ознайомились із "10 не можна" В.Сухомлинського.

/Files/images/bt/М_к_1.jpg

/Files/images/bt/М-к-2.jpg

/Files/images/bt/М-К-3.jpg

/Files/images/bt/М-К-4.jpg

/Files/images/bt/М-К-5.jpg

.

Сторінками життя В.Сухомлинського

22 жовтня 2018 р. у 9 - А класі проведено бібліотекою усний журнал "Сторінками життя В.Сухомлинського".

/Files/images/bt/viber image.jpg

ЗУНР- символ прагнень до незалежності

1 листопада 2018 р. минає 100 років з дня утворення Західноукраїнської Народної Республіки. У бібліотеці школи організовано виставку, присвячену цій знаменній події «ЗУНР- символ прагнень до незалежності».

/Files/images/bt/б_виставка.jpg

Мово моя материнська

08.11.2018 р. До Дня української писемності і мови в бібліотеці оформлено виставку «Мово моя материнська».

/Files/images/bt/Бі_1.jpg

.

Виставка "Герої не вмирають"

У бібліотеці оформлено виставку, присвячену Революції гідності, на тему: "Герої не вмирають".

/Files/images/bt/Герої_1.jpg

/Files/images/bt/Герої_2.jpg

Ерудити - шестикласники

14 грудня 2018 р. бібліотекою проведено конкурс на звання "Ерудити - шестикласники" у 6 - А та 6 - Б класах. Ерудитів було достатньо як у 6 - А, так і 6 - Б класі. Ось воно фото.

/Files/images/bt/15_12_111.jpg

/Files/images/bt/14_12_1.jpg

/Files/images/bt/14_12_2.jpg

Мова - твого життя основа!

Під таким гаслом у бібліотеці оформлено виставку книг про мову та її красу, присвячену Міжнародному дню мови – 21 лютого 2019 р.

/Files/images/bt/52389988_321602811894864_890458097552719872_n.jpg

Тиждень дитячого читання

З 18 по 22 березня 2019 року в ОЗЗСО ім. І. Франка с. Ралівка проходитиме Тиждень дитячого читання.

18 березня – інформаційний день.

Оформлено стенд «Бібліотерапія», де розміщено лікувальні поради для читачів.

На другому стенді – вислови великих людей про книгу, а також квітка бажань

«Хочу бачити в бібліотеці».

/Files/images/bt/18_03_19_1.jpg

/Files/images/bt/18_03_19_2.jpg

/Files/images/bt/18_03_19_3.jpg

/Files/images/bt/18_03_19_4.jpg

Другий день Тижня дитячого читання. "Інтелектуальний день".

19 березня 2019 р.- другий день Тижня дитячого читання під назвою "Інтелектуальний день". Учні 9-б класу виготовили антибуки на тему шкільного життя.(Це креативні обкладинки до книг з метою викликати інтерес до їх читання). Школярі 6 і 7 класів малювали ілюстрації до казок для молодших учнів. Актив бібліотеки провів рейд-перевірку збереження шкільних підручників у 5 - их класах на тему: " У кого підручнику живеться краще".

/Files/images/bt/19_03_19_1.jpg

/Files/images/bt/19_03_19_2.jpg

/Files/images/bt/19_03_19_3.jpg

/Files/images/bt/19_03_19_4.jpg

Казковий день у Тижні дитячого читання

20 березня 2019 р. -- Казковий день у Тижні дитячого читання. Учні 6 і 7 класів під керівництвом учителя образотворчого мистецтва Проскурняк І.С. намалювали для молодших школярів ілюстрації до казок (майстер - клас). У бібліотеці оформлено виставку "У царстві казки". У 1-а, 2-а, 3-а класах проведено вікторину "Чи знаєш ти казкових героїв?" Учні 4-го класу відгадували назви казок за предметами із кошика. Учням молодших класів надовго запам'ятаються такі цікаві заходи.

/Files/images/bt/20_03_19_1.jpg

/Files/images/bt/20_03_19_2.jpg

/Files/images/bt/20_03_19_3.jpg

/Files/images/bt/20_03_19_4.jpg

/Files/images/bt/20_03_19_5.jpg

День поезії у Тижні дитячого читання

21 березня 2019 р. - День поезії у Тижні дитячого читання. У 5-б класі проведено "Хвилинку сміху дітям на втіху." Учні розповідали смішинки із шкільного життя. З 8-б класом було проведено засідання літературного кафе, присвячене творчості Ліни Костенко. На заході була присутня директор Яріш Н.Р., а також вчитель української мови та літератури Андрухів І. Ф. Учням сподобалась така форма заняття.

/Files/images/bt/21_03_19_1.jpg

Підсумковий день Тижня дитячого читання

22 березня 2019 р. - останній підсумковий день Тижня дитячого читання. Учні заповнювали квітку бажань " Хочу бачити в бібліотеці". Було проведено флешмоб "читати модно", у якому взяли участь найактивніші читачі закладу. На нашу думку, Тиждень дитячого читання пройшов цікаво.

undefined

/Files/images/bt/22_03_19_1.jpg

/Files/images/bt/22_03_19_2.jpg

Екскурсія першокласників

4 вересня 2019 р. учні 1-их класів завітали до бібліотеки на екскурсію. Діти з цікавістю розглядали стелажі, книжкові полиці.

/Files/images/bt/04_09_19_1.jpg

/Files/images/bt/04_09_19_2.jpg

Зачинатель нової української літератури

9 вересня 2019 р. минає 250 років від дня народження І.Котляревського. З цієї нагоди в бібліотеці школи оформлено виставку творів письменника.

/Files/images/bt/09_09_19_1.jpg

Зі святом, бібліотеко!

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек.

З нагоди свята в бібліотеці оформлено тематичну виставку "Живи, бібліотеко!"

/Files/images/bt/01_10_19.jpg

Казковий світ бібліотеки

4 жовтня з учнями 1 і 2 класів була проведена екскурсія в бібліотеку на тему: «Казковий світ бібліотеки». Діти з цікавістю оглядали «Бал казок», називали улюблених казкових героїв. 7 жовтня оголошено благодійну акцію «Книга в дарунок бібліотеці». В кінці місячника буде підведено підсумок акції.

/Files/images/bt/07_10_19_1.jpg

/Files/images/bt/07_10_19_2.jpg

/Files/images/bt/07_10_19_3.jpg

/Files/images/bt/07_10_19_4.jpg

Бібліотека очима дітей

8—9 жовтня проводився конкурс дитячих малюнків «Бібліотека очима дітей». У ньому взяли участь учні 4—а, 6—их, 7—их класів. Визначено найкращі роботи учнів —переможців.

/Files/images/bt/09_10_19_1.jpg

/Files/images/bt/09_10_19_2.jpg

/Files/images/bt/09_10_19_3.jpg

Якою я бачу бібліотеку в майбутньому

Учні 8—10 класів писали есе на таку тему. Ось кращі роботи переможців конкурсу

/Files/images/bt/17_10_19.jpg

Підсумок Всеукраїнського місяця дитячого читання

23 жовтня проведено бібліофреш «Книжкові новини для кожної дитини». Учні мали змогу ознайомитись із цікавими матеріалами про виникнення книг, їх оформлення, про найбільші та найменші книги, бібліотеки.

Підсумок акції «Книга в дарунок бібліотеці» такий: 21 книга поповнила фонд дитячої літератури. Акція триває. Місячник завершено!

/Files/images/bt/23_10_19.jpg

День української писемності та мови очима школярів

Учні школи виготовили малюнки до цього свята. У бібліотеці школи організовано виставку найкращих малюнків школярів.

Нові надходження у бібліотеку.

/Files/images/papka_1/08_11_19_5.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 2503

Коментарi

  • Fastest Payday Loan

    2018-03-25 22:00:54

    bad credit payday loans installment loans for bad credit installment loans guaranteed [url=http://installmentloans.bid]best debt consolidation companies[/url]...

  • Pay Day Loans

    2018-03-21 16:31:37

    installment loans for bad credit bad credit installment loans installment loans guaranteed [url=http://installmentloans.bid]installment loans[/url]...

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031