Сьогодні, 15.04, у нашій школі відбувся важливий та актуальний воркшоп для учнів 8-9 класів, присвячений темі вербування неповнолітніх.
Під час заходу учні разом із соціальним педагогом розглянули важливі питання:
Усі активно долучалися до обговорення, ділилися своїми думками і навіть розігрували ситуації, щоб краще засвоїти матеріал. Віримо, що після цього воркшопу кожен з них почуватиметься впевненіше і знатиме, як захистити себе та своїх друзів.
Профілактика тютюнопаління та зловживання електронними сигаретами Діючі сервіси щодо відмови від куріння: 1)«Я кидаю курити» https://stopsmoking.org.ua/about-us - для допомоги курцям відмовитись від вживання тютюнових виборів; 2)«Громадський контроль та захист своїх прав на бездимне середовище https://nosmoking.phc.org.ua/ Цей сервіс створено для того, аби кожен, хто стикається з порушенням антитютюнового законодавства, міг повідомити про нього й захистити себе і своїх близьких.
Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Сьогодні, під час вторгнення росії на територію нашої держави, ця проблема набула особливої гостроти. Жінки та діти, які вимушені були залишити Україну, також наражаються на ризик торгівлі людьми.
Тренінг «Торгівля людьми», інтерактивна гра-тест «Людина не товар!», онлайн-квест «Безпечне працевлаштування за кордоном», асоціативні вправи…- різноманітні форми роботи сприяли підвищенню рівня обізнаності старшокласників щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості до цього явища (соціальний педагог Андрейко С.М.).
...Як часто ми говоримо,,спасибі,, близьким і рідним людям, як довго пам'ятаємо добро, дякуємо просто за те, що маємо новий день? Сьогодні практичним психологом Ралівського ОЗЗСО ім.ІФранка Надією Леськів з метою підвищення рівня комунікаційних навичок , проведено тренінгове заняття ,,З вдячністю крокую по життю,, у 6-Б класі. А ви готові дякувати за кожен день?
Дивитись тут
Світ психології надзвичайно цікавий! І заглянути в нього глибше ми запропонували нашим учням. Цілий тиждень марафону спілкування, яскравих подій, незабутніх вражень, відкриття нового в собі… Фінальним акордом став тренінг для педагогів «Як зарадити собі в стресовій ситуації під час війни та повернутись до ефективної роботи». Було цікаво, пізнавально, феєрично… І результативно!
Дивитись тут
1)Рекомендуємо для перегляду мотиваційні мультфільми для учнів
Дивитись тут
-для педагогів:
«Стрес вам шкодить чи ні?»
Дивитись тут
Подбаймо самі за своє ментальне здоров’я!
З учнями 1-А класу 12 березня було проведено тренінгове заняття ”Дружба. Умій дружити”.
Культура спілкування, виховування поваги одне до одного, відповідальність за власні слова та вчинки-ключові моменти роботи, які діти освоювали в ігровій формі.
© Розроблено ГО “Здоровбудь!”, проєктом Здорове харчування для дітей (ЗХДД) за підтримки Бернського університету прикладних наук (Bern University of Applied Sciences) та Легеневої Ліги Швейцарії (Lungen Liga Switzerland).
Авторськийколектив:Ольга Фарима (ГО “Здоровбудь!”), Наталія Шило (ЗХДД), Алла Рожко (ЗХДД), Світлана Андрейко (Ралівський опорний заклад ЗСО ім.І.Франка у Львівській області), Оксана Дрига (Комунальний заклад “Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №24 Полтавської міської ради Полтавської області).
Акція до Всесвітнього дня спонтанного прояву доброти.
У наш тривожний час, як виявилося, багато хто спроможний на гідний вчинок.
Щиро віримо та сподіваємось, що спонтанні прояви доброти, свідками яких ми стали напередодні цього свята, стануть нашою щоденною звичкою, а це обов`язково допоможе зробити світ добрим, світлим, приємним!
Соціально-психологічною службою було організовано «яскравий день».
Було багато цікавих моментів…четвертокласники вчилися робити компліменти друзям, «заселяли» будиночок Добра, проводили флешмоби і навіть подарували «солодкі» та приємні моменти для усіх працівників нашого закладу…
Із другокласниками проведено заняття з елементами тренінгу ,Добро починається з тебе". Під час заняття школярі створили "Квітку добра", переглядали та коментували мультфільм про добро, організували флешмоб "Твори добро".
Тепер ми знаємо: Добра багато не буває!
Ми чудово розуміємо значення гарних манер, їх необхідність у повсякденному житті, але найчастіше ми висловлюємо подяку ніби мимохідь, не замислюючись над її значенням. А між тим слова подяки мають дивовижні властивості…
Слова подяки нашого флешмобу, організованого психолого-педагогічною службою, адресувалися усім: батькам, нашим славним ЗСУ, вчителям, друзям…
Якщо у вас або у вашому оточенні є потреба у допомозі, будь ласка, скористайтеся анкетою для різних видів допомоги, включаючи психосоціальну та юридичну допомогу: https://forms.gle/HUjxTNvY7JBFnmfP9.
Додатково, усі послуги зазначені на карті Координаційного центру, яка служить зручним інструментом для взаємодії та отримання інформації. Детальну інформацію можна знайти за посиланням: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?ll=49.87915581691936.006689793651432&z=11&mid=1UEQ2084QZLJHGPBrsJDA9_7IzpNjhGc.
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться.
Усі учасникиосвітнього процесу долучилися до проведення цієї акції.
Були проведені години спілкування, бесіди, лекції онлайн на теми: “Що таке насилля? Його форми. Як себе захистити?”, «СНІД – загроза
людства!», «Насильству – СТОП!», онлайн-презентація «Як не стати жертвою насильства», конкурс малюнків «Безпека освітнього середовища», година психолога «Волонтери-люди доброї волі», демонстрація відеороликів щодо Конвенції ООН з прав дитини стосовно профілактики насилля, до Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями-«Пташка з одним крилом».
Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій та вчинків, сприяли вихованню людяності, відповідальності, поваги до гідності іншої людини та переосмислення цінностей.
рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності та з метою формування загальнолюдських моральних цінностей у закладі 16 листопада пройшов День толерантності. Робота соціально-психологічної служби була спрямована на формування в учнів поваги до інших людей, їхніх думок.
Інформаційні стенди, «години психолога», квести, тренінги…День пройшов насичено та результативно.
Всесвітній день доброти – міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада. День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Добро врятує світ та з’єднає народи, тому що воно закладене в людській природі, саме тому робити гарні вчинки може кожен. Творити добро зовсім не важко…
Соціально-психологічною службою у школі 13.11-14.11 проведено ряд заходів, оформлено інформаційні стенди. А учні 5-А та 9-А класів попрацювали над спільним проєктом «Територія Добра»
18 жовтня-Європейський день протидії торгівлі людьми, започаткований 2007 року Європейським парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадян до цього явища.
Зі здобувачами освіти 18.10-19.10 було проведено ряд заходів.
Учні 10-Б класу взяли участь у годині спілкування „Як не стати жертвою работоргівлі”, а флеш-картки до гри «Рожеві окуляри» дали відповідь на ряд запитань, пов’язаних із торгівлею людьми.
Відеолекторій з теми „Торгівля людьми, насильство в сім’ї – злочин проти людини” заволодів увагою восьмикласників. Обговорення було емоційним…
Оформлено тематичний стенд «Моє життя – свобода».
День психічного або ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня.
В Україні реалізується Національна програма з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, в якій вагомого значення набуває забезпечення якісного освітнього процесу та створення психологічно комфортного освітнього простору.
З метою підвищення рівня обізнаності щодо проблем психічного здоров’я соціально-психологічною службою були організовані івенти у форматі флешмобів, челенджів, відео-уроків, «психологічних хвилинок» тощо.
З учнями 4-их класів був проведений челендж «Ти як?».
Відео-урок із ментального здоровя «Ти як? Повертаємось до школи» для учнів 8-Б та 9-А класів допоміг знайти відповіді на багато питань.
Оформлено інформаційний куток «Всесвітній день ментального здоров’я».
Для педагогів був організований консультпункт «Професійне вигорання: як попередити».
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Концепція державної системи професійної орієнтації населення» соціально-психологічною службою школи організовується участь майбутніх випускників у Всеукраїнському проєкті із профорієнтації та побудови
Мета Проєкту: сприяти свідомому вибору здобувачів освіти професії своєї мрії та реалізації своїх здібностей в Україні.
Другий рік поспіль учні активно долучаються до профорієнтаційного тестування та консультування щодо сучасного ринку праці та актуальних професій. За підсумками онлайн-тестування вони отримують інформацію про схильності та задатки до того чи іншого виду професійної діяльності.
Психологічні умови попередження професійного стресу й емоційного вигорання у педагогічних працівників.
Професія педагога сьогодні насичена багатьма стресогенами, серед яких такі як війна, соціальна оцінка, невизначеність, повсякденна рутина тощо…
«Синдром професійного вигорання»-один із проявів стресу, з яким людина стикається у власній професійній діяльності.
Саме про силу стресу (як корисну, так і руйнівну) вели мову педагоги початкової ланки на занятті, проведеному соціальним педагогом Андрейко С.М.
1.Батькам: поради «Мистецтво доброти: навчіть дитину піклуватися про інших»
https://childdevelop.com.ua/articles/upbring/17/
2.Педагогам :
рекомендуємо для перегляду 11 фільмів про добрі вчинки https://volunteer.country/blog/alsoworth/11_films_about_kindness
16.09 у школі був розпочатий Тиждень протидії булінгу. Соціально-психологічною службою школи було проведено ряд заходів: у 8-х класах провели анкетування з метою моніторингу ситуації на сьогоднішній день; 5-А клас переглянув тематичні мультфільми (з подальшим обговоренням); учні 8-А та 9-Б класів приготували емблемою з метою підкреслення важливості проблеми, під час перерв роздавали букети з короткою інформацією про булінг та способи протидії ; у 8-Б класів переглянули фільм "Нік Вуйчич про булінг". У фойє школи на інформаційному стенді були розміщені матеріали про способи протидії булінгу та відповідальність за вчинені дії.
29.01 з учнями 9-Б та 10 класів проведено інформаційні години з метою роз'яснення положень про академічну доброчесність, про адміністративну відповідальність батьків у разі систематичних пропусків занять дітьми. Провела заняття соціальний педагог Андрейко С.М.
З метою виховання впевненості у собі, формування навичок позитивної взаємодії та виявлення факторів , що сприяють підвищенню тривоги було проведено годину психолога у шостих класах.
авторська розробка
Подоланняня труднощів в адаптації першокласників." Леськів Н.А.
![]() ![]() | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
П | В | С | Ч | П | С | Н |
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |